Papildoma išorinė hidroizoliacija
– hidroizoliacija vandens poveikio klasėms W1-E / W2-E
– Iš išorės besiveržiantis vanduo „Remmers“ sistemoje be sutvirtinančio įdėklo
– Statymo gylis > 3 metrai grunte
Pagrindinė restauravimo tinko funkcija, pagal Mokslinės-techninės statinių ir paminklų priežiūros asociacijos (WTA) išaiškinimą, yra druskų sulaikymas ir sauso bei bedruskio paviršiaus užtikrinimas. „Remmers“ restauravimo tinko sistemos puikiai atitinka Mokslinės-techninės statinių ir paminklų priežiūros asociacijos (WTA) 2-9-05/D atmintinėje „Restauravimo tinko sistemos“ nurodytus kriterijus.
Restauravimo tinko sistemų funkcija yra ilgą laiką užtikrinti sausą ir neapžėlusį tinko paviršių ir ilgam apsaugoti mūrą, druskas sulaikant tinke ir tada pašalinant iš mūro. Kad tai būtų įmanoma, restauravimo tinko sistemos veikia dviem būdais:
Siekiant ne tik atsižvelgti į šiuos reikalavimus, bet juos ir didele dalimi įvykdyti, reikia pasirūpinti tinkamomis atitinkamo tinko porų ertmėmis. Bendradarbiaujant Miunsterio taikomųjų mokslų instituto Statybinių medžiagų technologijų laboratorijai ir bendrovei „Remmers“ šios porų ertmės tiksliau ištirtos moksliniais aspektais. Gauti rezultatai iki šiol nuosekliai taikomi „Remmers“ tinko skiedinių technologijose.
Be rišiklyje esančių kapiliarinių porų, skirtingos gali būti ir restauravimo tinko arba pagrindinio tinko porų rūšys. Viena vertus, yra neaktyvios kapiliarinės poros, kurios įvedamos per poradarius, vadinamosios paviršinio aktyvumo medžiagų poros. Kita vertus, yra aktyvios kapiliarinės poros, kurios įvedamos pridedant specialaus lengvo keramzito.
Kadangi druskos gali būti sulaikomos beveik vien tik aktyviose kapiliarinėse porose, pagrindinio ir porų pagrindo tinko veiksmingumui ir patvarumui labai svarbios yra aktyvios kapiliarinės poros. Jei naudojamas restauravimo tinkas, kuris dar turi būti difuzinis arba nelaidus vandeniui, pirmenybė teikiama „paviršinio aktyvumo medžiagų poroms“. „Remmers“ restauravimo tinko sistemos yra itin patvarios. Tai pavyko pasiekti nuosekliai pritaikant minėtas žinias. Taip galima suformuluoti pritaikytus veiksmingumo ir naudojimo profilius skirtingose tinko sistemose.
Pagal Mokslinės-techninės statinių ir paminklų priežiūros asociacijos (WTA) atmintinę 2-9-04/D dėl restauravimo tinko sistemų laikoma: jei mūras prisotintas poromis, prieš dengiant restauravimo tinko sistema būtina imtis tinkamų hidroizoliacijos / džiovinimo priemonių. Todėl praktikoje laikoma, kad, kai statybinių dalių drėgnumas yra > 40%, prieš taikant atnaujinimo priemones reikėtų įrengti tinkamą statinio hidroizoliaciją.
– hidroizoliacija vandens poveikio klasėms W1-E / W2-E
– Iš išorės besiveržiantis vanduo „Remmers“ sistemoje be sutvirtinančio įdėklo
– Statymo gylis > 3 metrai grunte
– Ant druskingo pagrindo
– Nuo iš išorės slėgio veikiamo vandens
– Puikus pagrindo ir jungiamosios medžiagos sukibimas
– Didelis sulfatų atsparumas
– Injektavimas nuo kapiliarais kylančios drėgmės, nesant slėgio, kai drėgnumo lygis iki 95 %
– Alternatyviai – taikant žemo slėgio metodą
– Sertifikatą suteikė Mokslinės-techninės statinių ir paminklų priežiūros asociacija (WTA) pagal atmintinę 4-10/15
Žiūrėti:
Prekės kodas 040220
Sanavimo tinkas drėgmės ir druskų paveiktiems mūriniams statiniams pagal Pastatų konservavimo ir paminklų apsaugos mokslinės-techninės darbo grupės (WTA) reikalavimus
Prekės kodas 040420
Sanavimo tinkas drėgmės ir druskų paveiktiems mūriniams statiniams pagal Pastatų konservavimo ir paminklų apsaugos mokslinės-techninės darbo grupės (WTA) reikalavimus