Visos gyvenamosioms patalpoms ir gatvėms neskirtos grindys yra laikomos pramoninėmis grindimis. Pramoninės grindys turi būti ne tik pakankamai patvarios, tačiau turi išlikti ilgą laiką atsparios įvairiausiems poveikiams bei reikalauti kuo mažiau įprastinės ir techninės priežiūros.
Įvairiapusės paskirties grindys
Pramoninės grindys – bendra sąvoka, apimanti įvairios paskirties grindis, pavyzdžiui:
- Gamybos cechų, įmonių patalpų ir laboratorijų grindis
- Transporto kelių grindų dangas
- Sandėlių grindis
Visos gyvenamosioms patalpoms ir gatvėms neskirtos grindys yra laikomos pramoninėmis grindimis. Pramoninės grindys turi būti ne tik pakankamai patvarios, tačiau turi išlikti ilgą laiką atsparios įvairiausiems poveikiams bei reikalauti kuo mažiau įprastinės ir techninės priežiūros.
Pramoninės grindys dažniausia yra daugiasluoksnės. Nors yra standartų ir direktyvų, reglamentuojančių pavienius sluoksnius, tačiau nėra bendro standarto, skirto pramoninėms grindims ir jų visapusiškai sandarai.
Naudojimo sritys
Atspari mechaniškai ir dilimui
Automobilių ir mašinų gamybos pramonės bei jų tiekėjų reikalavimai grindų dengimo sistemoms labai įvairiapusiai. Dažniausia šiose srityse keliamas pagrindinis reikalavimas – mechaninis atsparumas.
Čia naudojamos sunkiasvorės mašinos bei įrenginiai veikia pagrindą tiek taškine, tiek paviršine apkrova. Be to, prisideda judamieji gamybos komponentai, kurių svoris grindis veikia netolygiai.
Stipriai spaudžiamos netinkamos grindų dangos gali būti pažeistos ir tapti neveiksmingos. Automobilių ir mašinų pramonės įmonėms Remmers siūlo grindų dengimo sistemas, pritaikytas pagal individualius reikalavimus. Geras takumas užtikrina lygų paviršių. Be to, šios dangos neslidžios ir atsparios dilimui, todėl užtikrina darbo saugumą ir yra ilgaamžės.
Laidžios ir ESD reikalavimus atitinkančios dangos
Elektronikos pramonėje ypač svarbu, kad grindų dangos atitiktų ESD reikalavimus (ESD = Electrostatic Discharge = elektrostatinė iškrova). Elektrostatiniai krūviai yra įprasta problema elektronikos pramonės įmonėse ir gali pasireikšti įvairiai. Elektros krūvį žmonės įprastai gauna per grindis. Taip įsikrovus ir prisilietus prie, pavyzdžiui, metalinio paviršiaus, perteklinės neigiamo krūvio dalelės staigiai peršoka ant šio paviršiaus.
Tokio trumpo srovės smūgio pakanka elektroninėms dalims ir komponentams rimtai pažeisti. Remmers aukštos kokybės ESD reikalavimus atitinkančios grindys apsaugo nuo elektrostatinio krūvio perdavimo žmonėms ir įrenginiams. Ši speciali savybė užtikrina saugų ir taupų darbo procesą.
Nekelia pavojaus ir nepriekaištingai higieniškos
Viena iš sričių, kuriose keliami didžiausi reikalavimai grindims, yra maisto perdirbimo pramonė. Greta sunkių mašinų lemiamos mechaninės apkrovos bei agresyvių terpių sukeliamos cheminės apkrovos čia dar taikomi ypač griežti higienos reikalavimai.
Maisto perdirbimo pramonės įmonėse kasdien gaminami, sandėliuojami ir fasuojami jautrūs gaminiai. Todėl grindų dangos turi būti be porų, sudūrimų ir siūlių. Grindys turi būti lengvai valomos.
Maisto pramonei skirtos Remmers grindų dengimo sistemos yra fiziologiškai nepavojingos, neslidžios, atsparios termiškai, besiūlės ir lengvai prižiūrimos. Be to, jos pasižymi mažomis emisijomis pagal Statybos gaminių poveikio sveikatai vertinimo komiteto (AgBB) direktyvas. Tuo pačiu būdamos ypač atsparios įvairioms agresyvioms maisto produktų sudedamosios dalims, Remmers grindų dangos idealiai atitinka visus reikalavimus, keliamus maisto pramonėje naudojamoms grindų dangoms.
Nepralaidžios skysčiams ir chemiškai atsparios
Chemijos ir farmacijos pramonėje gamybos procesuose naudojama daug agresyvių chemikalų.
Gamybos cechų ir laboratorijų grindys yra nuolat veikiamos, pavyzdžiui, mineralinių alyvų, riebalų ar ėsdinančių rūgščių ir šarmų. Remmers siūlo savo kurtas grindų dengimo sistemas, kurios ne tik pasižymi dideliu cheminiu atsparumu, bet ir yra nepralaidžios skysčiams, dengiančios įtrūkimus, atsparios pervažiavimui ir išsiskiriančias ypač dideliu mechaniniu atsparumu. Grindų danga gali būti neslidi net šlapioje aplinkoje, todėl užtikrinamas nuolatinis saugumas.
Sandėliuojant pavojingas medžiagas, kurių pliūpsnio temperatūra labai žema, būtinos ypač kokybiškos ir laidžios grindų dangos sistemos.
Ištirti pagrindą. Išanalizuoti esamą būklę. Apibrėžti apkrovas
Techninė analizė
Renkantis tinkamą grindų dangos sistemą, būtina atsižvelgti į daugelį veiksnių. Pirmiausia reikia išanalizuoti esamą pagrindą. Pavyzdžiui, grynoms betono grindims reikia kitokios dangos nei mastikos asfaltas. Antras žingsnis – išanalizuoti grindų būklę, pavyzdžiui, išmatuoti tempimo stiprį ir drėgnį. Trečiame žingsnyje būtina tiksliai apibrėžti visas apkrovas, kurios teks padengtoms grindims.
Pagrindo tikrinimo būdai
Svarbiausia pramoninių grindų dalis – jų pagrindas ir jo savybės. Pagrindai skiriasi įvairiomis savybėmis, pavyzdžiui, spaudimo ir tempimo stipriu, drėgniu ar paviršiaus struktūra. Todėl kruopšti analizė yra būtina sąlyga pasirenkant ir įrengiant grindų dangos sistemą.
-
Spaudimo stipris
-
Tempimo stipris
-
Pažeistų vietų tyrimas
-
Drėgnio matavimas
-
Įtrūkimų paieška
Dengimo sistemos. Idealus sprendimas kiekvienoms grindims
Išsamiai išanalizavus esamo pagrindo savybes, galima pasirinkti bei įrengti tinkamą grindų dengimo sistemą. Dengimo būdai gali būti patys įvairiausi: nuo paprasto sandarinimo iki grindų dangos su pabarstais bei laidžių sistemų įrengimo. Tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, esant jungčiai su cokoliu, grindų dangos sistemos sandarai keliami ypatingi reikalavimai.
Sandarinimo sluoksniai apsaugo lengvai ir vidutiniškai apkrautas grindis ir yra nebrangus iki 0,5 mm storio sprendimas.
Savybės:
- Patikima apsauga (pvz., nuo rūgščių)
- Atkartoja pagrindo struktūrą
- Nedidelė kaina
Paskirtis:
- Silpnai ir vidutiniškai apkrautos betono grindys
- Gamybos ir sandėliavimo patalpos
Išlyginamosios dangos sluoksniu galima kompensuoti nedidelius pagrindo nelygumus. Tekėdama medžiaga pasiskirsto tolygiai ir sudaro lygų paviršių. Dangos sluoksnis siekia iki 3,0 mm. Priklausomai nuo sistemos, gali būti reikalingos užspaudimo įpjovos pagal techninius dokumentus.
Savybės:
- Savaime pasiskirsto
- Su pigmentu
- Vidutinis mechaninis ir cheminis atsparumas
- Išlygina nedidelį ruplėtumą
Paskirtis:
- Sritys be slidumą didinančių medžiagų, kuriose būtina užtikrinti saugų vaikščiojimą
- Sritys su dinamine apkrova
Grindų dangą su pabarstais sudaro takus bazinis sluoksnis, į kurį įberiamas maksimalus kiekis pabarstų (pvz., kvarcinio smėlio ir kietųjų granulių). Dangai sukietėjus, pabarstų perteklius pašalinamas ir užliejamas viršutinis sandarinamasis sluoksnis. Sluoksnių storiai gali būti nuo 1,5 iki 9,0 mm. Priklausomai nuo sistemos, gali būti reikalingos užspaudimo įpjovos pagal techninius dokumentus.
Savybės:
- Didelis mechaninis atsparumas, priklausomai nuo sistemos
- Neslidus, saugus paviršius
- individualiai formuojamas
Paskirtis:
- Nuolat šlapios sritys
- Metalo apdirbimo patalpos
- Maisto pramonė
Skiedinio dangoje yra mažiausia dalis rišamųjų medžiagų, o užpildo granuliometrinės sudėties kreivė suderinta ypač tiksliai. Skiedinio mišinys gali būti apdorojamas brauktuvu ir po to turi būti išlygintas glaistikliu. Sluoksnis turi būti bent 4,0 mm storio. Priklausomai nuo sistemos, gali būti reikalingos užspaudimo įpjovos pagal techninius dokumentus.
Savybės:
- Ypač didelis mechaninis atsparumas
- Išlygina didesnius nelygumus
- Neslidi
- Galima įrengti ir nuolydžiuose
Paskirtis:
- Sritys, kuriose turi būti neslidžios
- Sritys, kuriose nebūtinas išstūmimas